Quote Originally Posted by wolverine View Post
am si eu cateva intrebari.pot sa pun orice fel de hard extern la ps3?adik am limita de marime?conteaza daca e portabil?eu as vrea sa folosesc hardul mai mult ca sa-mi pun seriale si filme pe el ca sa nu mai fiu nevoit sa le bag pe dvd-uri(ma gandeam la unul portabil ca e mai mic si deocamdata nu-mi trebuie foarte mult spatiu).pana acum ma uitam la filme pe ps3 de pe stick.ceea ce ma duce la alta intrebare:are vreo importanta daca rulez filmele direct de pe stick si nu din hdd-ul consolei?ms anticipat pt orice raspuns.o zi faina in continuare!

P.S. pot sa rulez filmele direct de pe un hdd extern portabil?
pai hdd-urile externe pot ajunge pana la 2Tb, buba este ca PS3 nu recunoaste sistemul de fisiere NTFS(pe care il folosesc hdd-urile externe) ci numai FAT 32(cel folosit de stick-urile USB). Poti in schimb sa inlocuiesti HDD-ul din PS3 cu unul mai mare-am vazut HDD-uri de 2.5" la 750Gb
la intrebarea daca are vreo importanta daca rulezi filmele de pe stick si nu de pe HDD-ul consolei, raspunsul este ca HDD-ul consolei va fi mai putin folosit, deci viata mai lunga
daca vrei sa vezi filme la greu pe PS3 de ce nu folosesti programul PS3 Media Server?