DonAdryan: am ramas fara "ambele" baterii din pacate (au tot venit pe la mine o groaza de amici ca sa testeze tigarea minune (nu mai zic ca acum vor toti, si daca se poate sa ma ocup eu sa le procur toate cele, grrr). Si nu am decat un incarcator, iar la incarcat e recomandat ca de 3 ori sa se faca o formatare a bateriei (adica lasat la incarcat 12 ore). Da, bateriile sunt rechargable, lithium... stiu, nu trebuia sa-mi "stric" iar pofta cu un pachet de tigari (care mi-au lasat un gust amar, bleah) insa eram in lipsa de tigari, in miezul zilei. Trebuia sa fac ceva

Referitor la simtit nevoia de tigari normale, nu numai ca nu simt... dar am avut chiar o reactie bizara, de respingere. Am fumat pachetul acela azi asa, de nevoie... insa era totul "amar, acru, urat, cah". Nu mai zic ca eram happy ca se aerisise camera, si dupa un pachet de K4 era iar imbacsit (noroc ca mi-am luat purificator de aer - sic).

sekhemet, as dori sa ma pronunt dupa aproximativ o saptamana de "electronica", nu de alta, dar nu-mi place sa ma pronunt inainte. Estimativ, pot sa-ti spun ca daca nu iau in calcul banii pe setul de tigare (incarcator, acumulatori, etc), ies de aproximativ 3 ori mai ieftin decat dand banii pe tigari. Si repet, chiar si la aceeasi bani daca ieseam, si merita pentru ca scapam de nebuniile din tutun.

Si inca odata sekhemet: eu nu am luat asta in ideea de a reduce nevoia/pofta de a fuma. Am luat un inlocuitor, mai sanatos, care nu ii deranjeaza pe cei de langa mine, care nu produce zeci de mii de elemente chimice care de care mai bizare, care nu ingalbeneste peretii si dintii, etc... Sa vedem si in timp cum va fi, desi, daca este intr-adevar doar nicotina lichida, in cantitati mici, nu vad ce ar fi negativ. E ca si cand ai fi trecut la o ciocolata pe zi dupa ce ani la rand ai bagat cate 30-40 de prajituri in tine