Single post: Big Bang Sony news

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Big Bang Sony news

    Desi nu s-a mediatizat acest eveniment in presa de specialitate (mai ales ca este "closed doors"), informatiile primite de la Sony Computer Entertainment Staff Annual Briefing din Londra sunt pur si simplu explozive. Momentan, desi nu exista decat o singura sursa a acestor informatii (alias "Legends") imi voi calca pe suflet si vi le voi impartasi. In mare, e vorba de Price cuts, LBP si Motorstorm care vin pe PSP... Uncharted 2, Killzone 2 si surpriza zilei sau cireasa de pe tort, God of War 3. Cred ca v-am trezit interesul, nu ?

    Mbon, sa incepem cu prima parte, referitoare la Price cuts. Acestea se pare ca vor avea loc in Martie 2009 la consola PS3. Am un feeling ca vor fi in perioada in care se va lansa Killzone 2 (Killzone 2 PS3 bundle anyone ?). Tot in aceasta parte s-a discutat despre faptul ca PS3 are un install base mai mare in Europa decat Xbox 360 (fanboys alert) si despre noi imbunatatiri tehnologice ce vor fi aduse la PS3 si PSP. Din pacate, nu au fost date detalii despre aceste "imbunatatiri".

    In a doua parte, primim informatii despre Media Molecule care lucreaza de mai bine de 4 luni la o versiune LittleBigPlanet pentru PSP. A fost prezentat chiar si video footage din LBP running on PSP. Nu este la nivelul PS3, dar inca se lucreaza la detalii. Also, Motorstorm vine pe PSP, insa nu a fost prezentat nici-un trailer, nimic.

    A treia parte incepe tare cu Uncharted 2 trailer in care Drake incearca sa scape de o ploaie de gloante. Video finalizat printr-o mare explozie. Impresia generala a fost "Looks the same as Uncharted 1, no bad thing". Urmeaza Killzone 2 videos si totul culmineaza prin.... God of War 3.

    God of War 3 trailer ni-l prezinta pe Kratos care-si incearca sabiile pe o multime de skeletoni si cyclops, dupa care face o plimbare pe un vultur (pe care-l omoara dupa ce il lasa la destinatie - in fata unei pesteri). Scena finala se intampla intr-o pestera intunecata ce se presupune ca a fi in muntele Olympus. “Some of it looked like it could be in-game action because of the camera angles, but it all looked so good that it couldn’t be. CGI or not, everyone was pumped up by this. The anticipation is growing. God of War 3 could be amazing.”

    So there you have it. Luati-o ca pe un fel de inside news. Luati-o ca pe o lista de zvonuri. Luati-o cum doriti. Eu am considerat ca sunt news-uri prea bune pentru a nu le prezenta.
    Attached Images Attached Images kratos_pegasus.jpg