Cum sa fie capul rautatilor Boc, cand Boc nici nu exista ? El nu stie nimic din ce se intampla in Romania reala. De fapt, el nu stie ce se intampla in spatele lui, daramite prin tara. Deci acum a venit dovada clara ca avem dictatura. Numai intr-o dictatura Guvernul si Parlamentul nu au nimic de spus in privinta unor hotarari luate de Presedinte. A fost mai mult decat clar ieri, cand la 5 minute dupa anuntul Presedintelui, a fost intervievat ministrul muncii. Stiti ce a raspuns ? "Nu stiu nimic despre scaderi de salarii... o sa discutam si o sa lamurim". Pai no offense dar nu stia pentru ca ei nu stiu decat sa bage in buzunar, n-au ei treaba la Guvern cu deciziile reale...

Si-acum, pentru toti fanii lui Basescu, sa se uite la declaratiile sale cand la inceputul anului spunea ca Romania nu are nevoie de bani, pt. ca nu e criza. Sa se uite anul trecut cand declara ca Romania nu are nevoie de imprumuturi, ca nu suntem ca fraierii de unguri & co... Sa se uite la Boc de cate ori a declarat ca Romania a iesit deja din criza... Pai nu va suparati fratilor, dar eu daca as minti asa la T.V. as fi fost dat in judecata, facut dosar penal, alea alea... Sa inteleg ca avantajul de a fi in Guvern/Parlament in Romania este ca poti face orice/spune orice fara sa iti clinteasca nimeni un fir de par ?

Anyway, am ajuns un popor de lasi... asa ca oricum vor face orice vor vrea cu noi. Macar grecii ies in strada... la noi, nici macar asta nu se va intampla. Suntem prea lasi/obositi ca sa mai facem asa ceva. Pentru ca probabil stim ca ne meritam soarta...