Quote Originally Posted by Wargasm View Post
Totusi, sa nu uitam de pesede.
Cei ce taxau progresiv, ce taxau la sange impozitul pe profit, de fugeau strainii ca Road Runner.
Pana la urma ne asteptam la asta, eu chiar ma asteptam la mai rau, adica sa umble la cota unica si tva.
Iar cat priveste vajnicii bugetari, ma trece un sentiment de durere, in stiti voi ce.
La privat esti neperformant, out. La stat, esti promovat. N-am auzit de bugetari dati afara. Iar cand vine vorba de profesionalism si implicare, sunt la coada vacii. Nu le convine? E o piata libera. Si eu am lucrat la stat, nu mi-a convenit salariul, am plecat la privat. Dar erau unii acolo, de preferau sa stea, sa ia putin si eventual sa induca in eroarea omul. Ca automat erau si oamenii atenti cu ceva.
Comandante da-i dracu de PSD ca nu guverneaza ei. Stim bine cine e la putere acum. Stai linistit pana in iarna o sa creasca si TVA. Bugetari sunt si medicii si armata si politia si profesorii. Vrei sa se duca toti in sistemul privat omorat de guvernul Boc cu indolenta ? Uiti cate mii de firme au dat faliment dataorita politicii fiscale a acestui guvern ? Nu este bine cum gandesti.