Quote Originally Posted by Wargasm View Post
Totusi, sa nu uitam de pesede.
Cei ce taxau progresiv, ce taxau la sange impozitul pe profit, de fugeau strainii ca Road Runner.
Pana la urma ne asteptam la asta, eu chiar ma asteptam la mai rau, adica sa umble la cota unica si tva.
Iar cat priveste vajnicii bugetari, ma trece un sentiment de durere, in stiti voi ce.
La privat esti neperformant, out. La stat, esti promovat. N-am auzit de bugetari dati afara. Iar cand vine vorba de profesionalism si implicare, sunt la coada vacii. Nu le convine? E o piata libera. Si eu am lucrat la stat, nu mi-a convenit salariul, am plecat la privat. Dar erau unii acolo, de preferau sa stea, sa ia putin si eventual sa induca in eroarea omul. Ca automat erau si oamenii atenti cu ceva.
Si unde ma rog sa mearga un Soldat/Politist/Pompier ? Acestia nu prea au alternative si vorba lui mircea badea (unele din momentele cand am fost deacort cu el): Prin bugetari nu se intelege doar functionari aceea enervanti de la ghisee ce ne calca pe nervi, armata/politia/medici/asistentele sunt si ei bugetari.

Nu, parerea mea cu cat ma gandesc mai bine este ca defapt totul este un circ politic, Iliescu si Constantinescu de exemplu mari dusmani un intreg circ sa facut in jurul acestor figuri. Acuma sunt cei mai buni prieteni. Mai stiti in viitor poate ajungem sa vedem si pe Geoana si Basescu "tinandu-se de mana". Parerea mea este ca pana nu ajungem sa avem oameni noi la putere in toate institutiile de guvernamant o sa fim tot vai si amar de capul nostru.