Quote Originally Posted by Strike105X View Post
PS: sunt curios cat de mult a calatorit mesajul acesta si daca a ajuns si pe la voi (nu sunt eu starterul si daca este prea off pentru thread intrebarea pardon ignorati):

"Basescu: Taiem 25% din salariile bugetarilor, 15% din pensii si somaj!" Asta a spus azi, 6 mai 2010, presedintele nostru. Tineri, ridicati capul si haideti sa ne unim si sa ne adunam toate fortele ca sa luam masuri drastice impotriva sistemului din Romania. Azi Romania a cazut drastic pe o panta a extremismului si a batjocurei fata de tot ceea ce inseamna valori ale libertatii omului! Numai noi suntem sansa unei generatii. Este de neconceput cum in secolul XXI asa ceva sa se intample, sa fim luati in batjocura si bagati in datorii! In 1989 fratii nostrii si-au varsat sangele pentru ca noua sa ne fie bine! Unde e binele?! Da mai departe acest mass, numai noi suntem forta ce putem schimba ceva! Sint multi ce se vor aduna in buc. zilele urmatoare. DA MAI DEPARTE"
Acum a ajuns si la mine. Din pacate totul o sa se limiteze la un manifest in format electronic si atat. Bunicul meu a luptat la Marasesti in izmene si la baioneta ca sa ce ? Ca sa isi bata joc de tara asta niste parveniti nascuti din ura, niste habarnisti ajunsi la carma tarii, dintr-un gest necugetat al unora dintre noi. Deja imi este scarba numai cand ii vad si sper din suflet, sa nu le mai vad mutrele jegoase mult timp pe scena politica.