Primul joc cumparat pe PS3 a fost Darksiders.Aflasem despre el cu vreo 2-3 zile inainte de cumparare,m-a lasat masca.Horseman of the Apocalypse?!WAR?!Hell yeah!Pacat ca foarte multi au aflat despre acest joc minunat cu mult dupa lansare.Pacat de nota de 82 @ Metacritic,nu zic ca este mica,dar eu i-as da un 90'ish.
Dante's Inferno a fost un joc "special" pentru mine,eram foarte hyped,tocmai ce terminasem God of War Collection si ma asteptam sa imi dea un mind blow experience,dar din pacate nu a fost asa.Probabil ca o sa le rejoc,nu ca probabil,deja am inceput cu Darksiders,dupa urmeaza Dante's Inferno si la sfarsit God of War(toate 3,unu dupa altul ).
God of War 3 mi s-a parut incredibil,fiind fanul suprem al mitologiei grecesti(inca din copilarie am devorat Legendele Olimpului),am fost placut surprins ca au respectat,in contextul jocului,povestea zeilor.Anyway,that's my 2 cents.

P.S:Cand am intrat pe threadul acesta,ma asteptam sa zici ca Darksiders este o copie Zelda,iar Dante o copie GoW,iar respectivul sa fie ultimate awesomenes.Din fericire nu a fost asa,thumbs up pentru un review care m-a facut sa ma reapuc de aceste jocuri.