Quote Originally Posted by Venom View Post
Daca tu consideri ca debransarea este o aruncare inapoi in evul mediu, treaba ta. Probabil ca n-ai gandit alta alternativa decat sa tai copacul din fata blocului si sa faci focul in sufragerie cu el. Sunt debransat de vreo 5 ani si vreau sa-ti spun ca platesc intretinerea la jumate fata de "nedebransati". Si asta fara subventii. Cele 4-500 de milioane de euro anual oferite RADETului ca subventie pot fi folosite altfel. RADETul dispune de peste 500 de km de tevi, are un randament de 10-15% (80-85% sunt pierderi), are un aparat birocratic si administrativ care depaseste orice inchipuire, iar pretul gigacaloriei este format din 1/3 platita de populatie si 2/3 subventii. Adica impozitul tau, al meu, etc...! Dar probabil ca Basescu este de vina.
Sa sti ca ai "dreptate" nu Basescu este de vina, Coposu este de vina. Cum dracu de nu mi-am dat seama. Auzi, dar daca tot te-ai debransat tu si ai vazut ca metoda este buna, zi te rog si lui Basescu ca poate asa are si el o solutie si termina cu sistemul asta comunist de care se chinuie saracutul sa ne scape pe noi si sa ne aduca bunastarea in viata asta. Zi-mi si mie, ca am o vecina batrana si amarata cu 400 ron pensie pe luna aici langa mine in varsta de 88 de ani si care nu mai are pe nimeni pe lume si vrea sa se debranseze ca tine, ce trebuie sa faca si pe unde trebuie sa umble ca sa plateasac intretinerea la jumatate si asta fara subventii ? Si inca ceva..de 6 ani ani de cand nentu Basescu asta nevinovat si neprihanit este presedintele Romaniei, ce l-a impiedicat sa inlature acest aparat birocratic si administrativ care depaseste orice inchipuire de la RADET ? Cumva este de vina Videanu ? Da pe Videanu cine l-a numit ministrul economiei ? Nu zicea Videanu, numit de Boc, pus de Basescu ca ministerul pe care il conduce va fi un minister al Energiei si al Industriilor ? Comandante, baietii astia nu au nici un fel de solutie la nimic si habar nu au cum sa conduca tara asta. Singurul lor merit este ca au prostit foarte multi prosti din tara asta si vad ca sunt o gramada, cum or sa faca ei economia sa duduie si cum or sa scape ei Romania de comunisti, mineri si moguli.

PS. Sa sti ca nu am copaci in fata blocului dar am sa fac rost de multe afise cu Basescu si am sa ma incalzesc la foc cu ele.