Quote Originally Posted by Venom View Post
Subventia mai bine se dadea la oamenii astia ca sa-si puna centrale termice. Dar nu o sa se faca asta. Si stii de ce? Deoarece RADETul trebuie tinut cu orice pret in viata. Nici n-ai idee cati bani se intorc la clasa politica prin monstrul asta. Sau ENEL, sau ROMGAZ, sau APANOVA, sau cine mai vrei tu. Si cand se ratoieste Uniunea Europeana la noi, ne facem ca le privatizam dar mentinem spalatoria de bani deschisa. Nici Iliescu n-a facut-o, nici Basescu sau Videanu nu o s-o faca, nici Geoana sau Antonescu n-o faceau. Si te rog nu te mai uita la stiri. Fara sa vrei te transformi intr-un soldat al unei parti politice, un soldat care omoara sau este omorat pe campul de batalie aparand interesul altora, interes pe care de multe ori nici nu-l stii.
Ma uit la stiri pe toate programele si am putere analitica sa discern ce mesaj sa opresc si ce nu. De acord cu tine nici Iliescu n-a facut-o, nici Basescu sau Videanu nu o s-o faca, nici Geoana sau Antonescu poate n-o faceau, dar atunci ce rost mai are acest sistem democrat si anume alegerile? Punem pe unii pe viata si gata. Ce este de facut in opinia ta ?

---------- Post added 20-06-2010 at 08:51 AM ----------

Quote Originally Posted by Atrium View Post
Ce fel de tara este Romania, nici nu are rost sa mai discutam despre politicieni. Va spun sincer ca i-as lua pe toti, cu mici exceptii, si i-as pune la zid, si eu cu mana mea i-as executa.

Plecati fratilor daca aveti ocazia, ca aici nici cu arme biologice nu se mai rezolva nimic.
Caci bine graiesti. Este singura noastra sansa. Dar cam tarziu pentru unii dintre noi..