Tin minte ca atunci cand eram mic, in piata de unde isi faceau cumparaturile ai mei, era o taraba la care se vindeau "consolele" Terminator si casetele acelea galbene pe care cred ca ni le amintim cu totii din perioada copilariei.
Pentru mine acea taraba a fost ani de zile o oaza la care de-abia asteptam sa merg in fiecare zi, sa vad ce "noutati" au mai adus.
De-a lungul timpului am cumparat sacosi intregi de "casete", pur si simplu nu mai aveam loc in casa de ele...
Incet-incet anii au trecut, vremurile s-au schimbat, PC-urile au devenit din ce in ce mai accesibile ca pret, asa ca, intr-un final, am reusit sa-i conving pe ai mei sa-mi cumpere unul.Ani de zile am "tocit" acel PC cu jocuri...
In primavara lui 2009 am decis sa-mi cumpar o consola PSP deoarece eram fascinat de ce era in stare aceasta.Tin minte ca in primele luni ma desparteam cu greu de ea.
In iarna lui 2009, am dat din intamplare peste un gameplay video al jocului Uncharted 2. M-a uimit atmosfera acestuia fiind un mare fan al aventurierilor si al cautatorilor de comori.Am simtit ca este timpul pentru o schimbare si uite asa, mi-am cumparat o consola PS3.
Nu regret ca am cumparat-o deoarece este un aliat de nadejde impotriva plictiselii.
Sper sa reusesc si in continuare sa am timp si fonduri (mai ales fonduri, ca timp imi fac eu) pentru a-mi sustine acest hobby.