Single post: Desene pe foaie, digitale si lucrari 3D

  1. #1 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar

    Desene pe foaie, digitale si lucrari 3D

    M-am tot gandit... daca avem un topic pentru creatii in photoshop, de ce sa nu avem si unul pentru desene realizate de noi cei din comunitate? Suntem aici o mica familie de peste 1000 de membri si e posbil ca unii dintre noi sa fie interesati de partea aceasta artistica Deci de ce sa nu incercam?
    Hai sa dam frau liber imaginatiei sa vedem ce putem produce. Puteti posta cam orice de la graffitiuri pana la picturi, desene inspirate dupa jocurile video & so on... dar sa fie o creatie proprie si cat mai unica in felul ei, fara sa ajungem totusi in partea celalata a baricadei cu desene prea obscene. Dimensiunea imaginii sa nu fie prea mica pentru a putea intelege si restul "satului" despre ce e vorba
    Hai sa incep eu, daca tot am deschis discutia. Primul desen vrea sa o reprezinte pe Nariko, eroina din Heavenly Sword pe care am desenat-o intr-o pauza la scoala... de plictiseala pentru ca pur si simplu nu aveam ce face. Fata( cu t de la tantar ) nu este prea reusita dar... se lucreaza. Here it is :
    Attached Images Attached Images nariko.jpg