eu ca sa conectez consola Wii pe internet a trebuit sa ma interesez pe un astfel de forum. Din pacate mi-a luat destul de mult sa aflu ca daca alegi Ro nu o poti conecta la internet. Si eu am fost ajutat la randul meu. Cele 500 de puncte sunt luate in acelasi timp de ambii useri. Daca eu nu scriu numarul consolei userului "ajutat" nici eu, nici el nu primim 500 de pouncte. Daca scriu eu si el nu, nici unul nu primeste 500 de puncte. Doar daca scriem amandoi, luam amandoi punctele. Deci garantia ca eu voi returna favorul exista, daca sunt interesat sa iau cele 500 de puncte. Altfel, afacerea care ma "avantajeaza doar pe mine" de fapt nu-mi aduce nici un punct.
In concluzie, doar daca luam amandoi punctele merge treaba, nu exista sa ia doar unul si celalalt nu, pentru ca nu-ti valideaza decat daca este totul scris corect din ambele parti.
Ca sa fie clar.

Si poti intradevar ajuta pana la 20 de useri. Pana acum n-am ajutat decat un user, asa ca mai am...

EDIT:
In cel mai rau caz, cel care ramane cu buza umflata sunt eu. Mi-am batut capul vreo ora sa fac pasii pe Wii, sa scriu textul cap coada, si cel ajutat poate scrie numarul consolei oricui vrea el si ei doi sa ia punctele fiecare. E normal. Dar am zis sa incerc, ca poate cineva chiar o sa vrea sa facem chestia asta, sau n-are prieten cu Wii.
Nu am niciun folos material din chestia asta, nu-mi fac reclama, sunt o duzina de astfel de topicuri pe internet, dar care-ti explica doar pasul doi, cei care le-au postat nu si-au mai batut capul cu primul pas.
E normal ca un user cu 3 post-uri sa-ti inspire neincredere, dar n-am niciun gand ascuns, pur si simplu m-am logat pentru chestia asta.