Single post: Clubul Dreamcast - This is not a dream, it's... Dreamcast

  1. #2 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    A fost excepțională! �ncă-mi aduc aminte de dashboard-ul animat și de mp3 playerul care era (pe vreamea aia) ceva de vis

    N-am prea avut multe jocuri pe ea (se găseau și greu pe la noi atunci...). C�teva le mai și am...

    Soul Calibur - Continuarea jocului Soul Blade/Soul Edge - (țin minte că...aproape că am pl�ns de bucurie c�nd l-am văzut pe Yoshimitsu (Tekken Series) �n lista de personaje, plus niște melodii in-game de nota ZC (In the Name of the Father - Siegfried Stage)

    The House of the Dead II -
    ce să mai zic...zombie! �ncă de mic am avut o manie pentru zombies! C�nd am primit cadou de ziua mea acest joc...aproape că am explodat! Mi-am lăsat toți invitații și-am fugit să mă joc! Culori perfecte, interacțiunea �ntre personaje era foarte bună, mereu era ceva de zis și de făcut. Cel mai greu boss..."magicianul" - care se regenera...deci era INFERNAL! - dar tot l-am trecut

    Alone in the Dark: The New Nightmare -
    la fel, un joc superb! L-am jucat prima dată pe PlayStation 1 dar aici...era �mbunătățit. Oricum e peste Alone in The Dark 5 (ăsta nou) din toate punctele de vedere.

    Atari Anniversary Edition

    Sonic Adventure -
    motivul pentru care mi-am dorit Dre@mcast

    Resident Evil 2
    ]
    Resident Evil: Code Veronica
    ]
    Resident Evil 3: Last Escape
    ] - ...no comment! (că iar scriu zece pagini...și mă leg de filmele Resident Evil și de banalitatea Resident Evil 4 și Resident Evil 5. Niște umbre ale adevăratelor jocuri Resident Evil!)

    Bust a Move 4 -
    și �n ziua de azi mă mai joc acest joc. Păcat că nu-l importă pentru XBLA.

    Capcom Vs SNK 2
    Guilty Gear X
    Marvel vs. Capcom 2: New Age of Heroes

    Mortal Kombat Gold -
    personajele extra, au meritat!

    Nightmare Creatures II

    Quake III Arena
    (cam aiurea �n split screen...)

    Street Fighter III: Third Strike

    Vanishing Point
    (pe vremea lui...concurent serios pentru Gran Turismo)

    Vigilante 8: Second Offense -
    hehe...rivalul seriei Twisted Metal.

    Ikaruga
    ]
    Triggerheart eXelica
    ] - acestea le am și pe X360 (XBLA) și vreau să vă spun că...m-au ținut �n fața TV-ului ore și ore. Ce era nou...viteza excesivă și folosirea combo-urilor pentru un chain blast mai bun. Jocuri grele Japoneze!

    ...am (prin tona de reviste) un articol special �n care era prezentată ultima consolă [email protected] toate semnăturile...Doamne, era GOLD!

    Niciodată nu te vom uita..micuțule Dre@mcast!
    Attached Images Attached Images sega-dreamcast.439317.jpg dreamcast02.jpg 00002.jpg 212.jpg