Eu sunt de acord cu RaverX. Unele jocuri nu sunt calibrate asa cum trebuie atunci cand vine vorba de dificultatea aleasa. In ceea ce priveste Killzone 2, nu ma pot pronunta pentru ca nu am jucat decat demo-ul (avand ps3-ul de vreo 2 saptamani). Insa controlul jocului e ceva mai special decat la altele, poate fi acesta factorul care iti declanseaza frustrarea.

Pana in prezent nu am terminat decat Uncharted, pe care l-am inceput pe easy, dar am ajuns sa il joc pe normal (asta pentru ca nu primisem trofeele dupa ce am facut update jocului si a fost fost necesar sa incep de la capitolul 1). Acum il joc pe hard si pot spune ca nu vad aproape nici o diferenta.

Si eu joc pe easy majoritatea jocurilor, nefiind un adept al pierderii putinei rabdari de care dau dovada. La fel ca si Raver ma astept ca atunci cand selectez aceasta dificultate sa nu am probleme pe parcursul jocului, dorind ca totul sa fie o experienta placuta, nu televizoare sparte, controlere mestecate si asa mai departe.

Chiar mi-a facut placere cand am inceput sa citesc thread-ul, crezand ca sunt printre putinii care joaca pe easy.
Bafta la joc si cat mai putini nervi