Multumesc frumos de sfaturi guys MonkY, banuiesc ca eu trebuie sa cumpar Standard Edition la 40 de coco right? Pentru 64&32 bits. Oricum, initial o sa-i bag Win 7 Home 32 si o sa vad cum se misca cu 3 giga, dar dupa vreo luna-doua o sa iau si Ramdiskul. Licenta e valabila pe termen nelimitat, nu?

De-abia astept sa-l testez in Mass Effect. Am ambele jocuri in expectativa, inca sigilate. Dupa care o sa urmeze StarCraft 2. Daca o sa-mi mearga astea bine fara sa sacrific foarte mult la partea grafica o sa ma declar multumit.

Si as mai avea doua nedumeriri. In primul rand, din ce am citit, bateriile laptopurilor au un anumit ciclu de viata raportat la numarul de incarcari/descarcari. Cum eu intentionez sa folosesc laptopul in principiu numai acasa, ar fi o idee buna sa-l las tot timpul bagat in priza? Sau nu e bine pentru acumulator sa fie tot timpul incarcat?

In al doilea rand, de la Desktop o sa raman cu SteelSeries Ikari Laser Mouse - PC Garage si Razer Destructor Mouse pad - PC Garage. Sunt destul putin uzate si parca n-as renunta la ele. S-ar impaca bine si cu laptopul sau ar fi mai recomandat un pad mai mic si un mouse special /am vazut ca au astia de la Razer un mouse cica special pentru gaming pe laptop/? Tind sa cred ca tot ce trebuie sa fac e sa ma joc putin cu sensitivitatea mouseului si totul o sa fie ok, dar n-ar strica a second opinion.