Sa nu tragi de timp? Dar putem sa ne aparam? Credeam ca incercam sa simulam cat mai bine fotbalul( spune-i asta si lui Mourinho) ori tragerea de timp face parte din joc( nu ca ar fi asta stilul meu de joc).

Cine are acest stil de joc sau e pentru aceasta mentalitate isi poate face propriul campionat in care sa joace si sa-si invite adeptii. Aici se pune accent pe fair play. Dupa logica ta, dc sa nu scoatem mufa din ps3 cand scapa unul cu portarul (ai dreptul la o deconectare potrivit regulamentului), dupa aia la reconectare sa ii rupem picioarele de cate ori avem ocazia (si in fifa 11 din pacate arbitrul este f indulgent), etc. Vorba aia, realism dus la extrem ...

Si de ce tb sa se joace cu aparare mijloc atac pana in 82? Care e logica? Am mai trait-o si in alte campionate din pacate.

Majoritatea celor care organizeaza campionate, vor ca jucatorii sa demonstreze ca stiu sa joace fifa si nu sa demonstreze ca stiu sa alerge si sa rupa poarta cu messi sau c ronaldo. Din experienta personala si eu pot afirma ca 95% din cei care joaca cu echipele cele mai bune sunt looseri pe care dc ii scoti din mediul lor si ii pui sa joace cu o echipa normala nu mai stiu sa tina gamepad-ul in mana. Asta nu inseamna insa ca nu sunt si exceptii de la regula.

Si de ce tb sa pozam jocul? Nu mergem pe incredere?

In campionatele pe care le-am mai organizat, au fost cazuri in care diferite persoane s-au inscris si dupa aia ori mi-au zis ca nu pot juca pt ca nu au jocul, dar s-au inregistrat ca sa fie siguri ca prin un loc in campionat. Motivele sunt cele mai diverse: nu au mai avut bani sa-l cumpere desi erau 100% decisi sa o faca, un user neserios nu le-a mai trimis jocul asa cum promisese, etc.