Am jucat initial demo ul (pentru care am primit un cod inainte de lansarea lui pe PSN) si am ramas impresionat, cat de impresionat ? intr'atat incat l-am cumparat. Motivele sunt simple, jocurile din seria Play, Create, Share - trebuiesc "ajutate" deoarece ele reprezinta viitorul. Faptul ca iti pot creea singur trasee intr'un mod extrem de simplu este unul dintre featurile cele mai interesante, practic rejucabilitatea si longevitatea jocului fiind limitate doar de imaginatia utilizatorilor si cel mai important acest feature este GRATUIT. Un mare plus este ca poate fi jucat/customizat/re-creeat/re-inventat de toate categoriile de varsta cu aceeasi usurinta indiferend daca esti nepotelul de 5 ani, surioara de 12 ani, fratele de 15 ani, colegul de facultate sau colegul de la birou, un fapt uimitor, practic bariera de varsta nu mai exista.

Sfatul meu, dupa cum au zis si cei de la sus, ti-a placut Mario Kart, dar simti nevoia sa te exprimi si sa customizezi ABSOLUT orice apare in joc - joaca Modnation Racers -