...pe c�nd Moto GP din nou la EuroSport?

Nu știu de ce...dar parcă acolo-i casa lui! Plus că are alt farmec (mai ales cu Vlad Haralambie si Antal Putinica - niște ZEI). Mereu am �nvățat și auzit lucruri NOI de la ei și plus că mai făceau mici glume interesante și NIMIC nu era offtopic acolo.

După cum spunea un amic pe sport.hotnews.ro acum un an și ceva...

Nu credeam ca o sa vina vreodata momentul in care nu o sa ii mai aud pe Vlad Haralambie si Antal Putinica...o era a motociclismului in Romania a apus! Urmeaza era post Eurosport, cu niste comentatori...cum sunt ei...chiar nu conteaza, pentru ca nu exista alti comentatori mai buni!!! M-am uitat si la inregistrarile curselor in engleza...degeaba; daca nu urla un roman la o depasire spectaculoasa, daca nu simteai tremurul vocii comentatorului care simte la fel ca si tine aceeasi cursa...DEGEABA! Iar calificarile...nu vor mai fi NICIODATA la fel de spectaculoase fara ei!! Daca cineva avizat ajunge sa citeasca acestea, poate ca se va gandi de doua ori inainte sa angajeze alti 2 comentatori!!! Eu unul nu stiu sa ma uit la motociclism viteza fara ei...fara comentatorii nostri!!! Sper, sincer sper, ca si in aceasta era post Eurosport sa gasim placerea de a urmari o cursa de motociclism viteza... Pentru Vlad Haralambie si Antal Putinica...ati fost, sunteti si veti fi INTOTDEAUNA cei mai tari!!! Cat despre posibilitatea ca TVR2 sa transmita...nu stiu. Am vazut anul trecut o cursa, dar parca pe Eurosport si iarba parea mai verde(pe langa transmisie mai buna), parca si motocicletele rulau altfel...SPER sa fie bine!
Moto GP + EuroSport = LOVE.

Iar un eveniment cu greutate (cum e Moto GP) fără competatori experimentați e ZERO.

Gata!

*p.s.

Chiar de asta am zis că niciodată nu mi-ar place să merg să văd LVIE o cursă MotoGP sau...un PPV la Wrestling. Pentru că eu dacă nu aud comentatori �n permanență și cu experiență care să alimenteze hype-ul (deja format) pur și simplu adorm sau �mi pierd interesul...