Quote Originally Posted by Laurentiu View Post
Eu inteleg punctul tau de vedere si ai dreptate pe undeva. Intrebarea mea este urmatoarea: -Este posibil sa-ti dai seama cine vinde jocuri cumparate din tara si cine nu?!
Poti sa-ti dai seama, dar nu poti dovedi. Asa ca vin si eu cu o intrebare. Poti dovedi ca un user a luat un joc de la magazinul din Romania cu cel mai mic pret ? Sau cand l-a luat si cu ce pret... Poate un user a luat un joc la aparitie cu 280 lei si acum jocul respectiv e 30 lei nou, sigilat la promotie intr-un magazin. Dar, daca ne luam dupa regulament userul e bisnitar daca il da cu 80 lei, desi pierde 200 lei la joc.

In acelasi timp, un user care cumpara de afara un joc cu 100 lei, il joaca si-l da aici cu 120 NU e bisnitar pentru ca jocul e 150 lei in Romania.

Asa ca-ti pun exact aceeasi intrebare :
Quote Originally Posted by Laurentiu View Post
Cine este bisnitar in aceasta privinta si cine nu?!
Ceea ce propun eu e simplu : pretul de referinta sa nu fie cel din magazinele romanesti. Daca tot avem regulam "anti-bisnitari" hai sa fie regula chiar impotriva bisnitarilor si nu o regula formala, scrisa ca legile romanesti Adica o regula care sa puna piedici userilor cinstiti si sa lase bisnitarii sa-si faca treaba in voie.