Quote Originally Posted by vvalentin85 View Post
Legat de 40th Day, stiu pe cineva care a incercat sa faca un achievement din DLC cu 2 controllere, si culmea, a primit achievementul pe celalalt profil, pe profilul principal nu a primit nimic.
Aia e pentru că achievement-urile DLC-ului se deblocheaza DOAR dacă jocul nu s-a jucat �n MP online. De aia e acel bug.

De exemplu:

Eu am GT RonanN1 pe care am la Army of Two: the 40th Day 1000/1250. Ei bine ca să faci 1000 trebuie sp joci online �n MP. DLC-ul are un bug ce detectează dacă cineva a jucat online și blochează achievement-urile lui.

Eu dacă-mi fac acum un GT nou (RonanN2) și �ncep de la 0...fac totul...joc DLC-ul și apoi intr-un online să deblochez achievement-urile mp din 1000-ul original totul e normal.

...dar așa ceva e ridicol/absurd. Ce vină am eu (respectiv mii și mii de oameni) c-am/c-au jucat online.

Și asta alteaptă toată lumea de la EA (de luni bune) să repare avest bug...

...dar se pare că ei ori habar n-au cum să facă acest lucru, ori nu-i interesează. E plin forumul lor de pl�ngeri.

Ca sa concluzionez, de aia prietenul tău a primit achievemen-ul pe celălalt profil. Pentru că de pe acela n-a intrat cu jocul niciodată online.