maniac360: pe mine o sticluta din aceea originala (din pacate nu stiu exact cat are, nu e specificat, dar cred ca 15ml) ma tine o luna. Sa zicem ca mai folosesc si 30 de filtre (unul pe zi), ar insemna o sticluta si 6 pachete. Adica aproximativ 100 RON pe luna. Ma scuzati, dar dadeam in jur de 500 RON pe luna pe tigari. Cu tot cu gudroane incluse

P.S. Deci in cazul tau, s-ar putea sa tina aproximativ 3 luni o sticluta, si sa zicem ca folosesti un filtru pe zi (spun de unul pe zi, pentru ca nu stiu cat de "igienic" e sa refolosesti mai multe zile la rand acelasi suport pentru lichid - dar cred ca daca vrei poti folosi si unul pe luna). Deci te-ar duce pe la 70-80 RON pe luna. Avand in vedere ca anul acesta tigarile se vor scumpi in draci (fac pariu ca vor sari de 10 RON pachetul in curand)... eu zic ca merita. Dar, intr-un final, eu zic sa lasati calculul cu baniii deoparte, pentru ca sanatatea e mai importanta decat economisirea a cativa ron. Eu as fi fumat etigare si daca as fi iesit de 2 ori mai scump decat cu tigarile. Dar asa, repet, e win-win situation. Pana la proba contrarie (nah, nu a fumat nimeni 50 de ani etigare ca sa ne spuna si noua daca i-a mai crescut o mana in plus ).