M-am gandit sa imi iau dar din ce m-am informat pe internet, inclusiv dintr-un interviu cu un reprezentat Microsoft, nu ar trebui sa existe diferente de calitate. S-ar putea ca anumite display-uri sa se simta mai bine pe hdmi decat pe vga si am inteles ca e mai bine daca rulezi bluray-uri, insa eu nu am bluray-player asa ca nu stiu daca are rost sa iau hdmi. Poate o sa incerc o data, nu stiu. Si in plus display-ul meu e un monitor cu suport de reozlutie fullhd si port hdmi nu televizor fullhd. Cred ca sunt diferite ca tehnologie desi s-ar putea sa ma insel.