Quote Originally Posted by Donely View Post
Cui vrea sa aiba jocul in original, in vremurile astea trebuie sa ii fie destul de greu sa stranga banii. Criza cere sacrificii. Fi sigur ca nimeni nu intoarce banii cu lopata. Asta nu inseamna ipocrizie. Cine stie de cand strang oamenii banii astia. Asa ca sa nu ii catalogam ipocriti. Nu este cinstit.
Asa e...
Se si vede, mai ales aici : http://www.consolegames.ro/forum/469541-post7709.html
Daca nu era criza lua si pt PS3 si pt PC editiile Prestige, nu alea simple. Asa, fiind criza, a trebuit sa faca sacrificii si sa se multumeasca cu editia Prestige doar pt XBOX 360. Imi cer mii de scuze, am gresit.

Quote Originally Posted by cristi-dinu View Post
Si tie ti se pare ca daca 5, 10 sau 100 de oameni au cheltuit 600 Ron pe un joc, inseamna ca o ducem bine in Romania? Ce facem cu restul populatiei? Daca situatia unei tari ar fi reflectata de 100.000 de oameni, care au bani si isi permit orice, la noi ar fi paradisul pe pamant.
Nu. Dar stii ce e interesant. Ca fix oamenii aia care isi permit multe zic ca e criza. Si tot oamenii aia dau exemplu EXACT ca tine alti oameni mai saraci. Care erau la fel de saraci (sau chiar mai saraci) inainte de criza. Stiu asta, studiez de mult fenomenul. Dar nu conteaza, vorbesc la pereti. Daca totusi vrei sa faci o comparatie : uita-te la niste poze mai vechi (de prin 90-2000). Pentru ca am impresia ca esti foarte tanar si nu stii cum era atunci. Nu vedeai tu atunci Q7 si X6 pe strazi. Vedeai cateva dacii roase si coapte si cate un golf 1 sau ceva de genul luat la mana a sasea din Germania. Si - culmea - nimeni nu zicea ca e criza.