E si normal nu ?

Intre timp blonda cu pantofi de firma cheltuie sute de mii de euro pe logo-uri cumparate cu 100 de Euro, intre timp se construiesc sali de sport in Cuca Macaii unde sunt 1000 de localnici, se asfalteaza sate de care nu a auzit nimeni, se pun borduri si-n case, se cumpara masini pentru alesi, se fac de toate, se cumpara papusi cu dizabilitati si lista poate continua.

Ganditi-va o secunda ce frustrare trebuie sa simta oamenii astia, care reprezinta o adevarata valoare, cand stiu ca au un leac potential miraculos in fata lor, dar au mainile legate si nu pot face nimic. Sa stii ca poti intra in istorie si ca poti aduce atata renume tarii tale. Si tu de fapt esti oprit din loc de niste dobitoci care abia au 10 clase si care nu pot ajunge in vecii vecilor la nivelul intelectual al acestor cercetatori !

Nici o problema, cel mai probabil acesti oameni remarcabili isi vor gasi acceptare in alta parte. Si iar vom auzi, de un roman cu cetatenie ... a realizat remarcabila...

Nu se mai poate, in tara asta nu se mai poate. Imi este scarba, dar absolut scarba ! Eu i-as pune la zid !