Quote Originally Posted by Atrium View Post
Imi este scarba, dar absolut scarba ! Eu i-as pune la zid !
Tu da. Inca alti 10.000 (scot din burta o cifra) la fel. La restul de 20.000.000 "li se falfaie". De ce ? Simplu :

Quote Originally Posted by Atrium View Post
Si tu de fapt esti oprit din loc de niste dobitoci care abia au 10 clase si care nu pot ajunge in vecii vecilor la nivelul intelectual al acestor cercetatori !
Exact. Romanii au reprezentatii care le seamana. Din pacate majoritatea romanilor sunt niste dobitoci, chiar daca nu ne place asta, chiar daca negam asta. Chiar daca asta inseamna ca multe din cunostintele si rudele noastre se incadreaza in categoria asta. Stiu...doare. Dar asta e adevarul. Priviti in jur cu atentie. Cascati urechile. Ascultati cum vorbesc si cum gandesc oamenii din jurul vostru. Seful de scara. Tanti care vinde ziare la chiosc. Soferul de taxi. Tanti casiera de la hypermarket. Sectoristul.

Cu mici exceptii toti sunt fosti tarani (si nu vreau sa jignesc pe nimeni cu asta) adusi cu forta la oras si indobitociti de sistemul comunist. Au un vocabular jalnic si gandire foarte limitata - gen "daca am ce sa mananc si unde sa locuiesc e foarte bine, daca am si o masina e perfect, mai rau sa nu fie".

Am vazut ca multi il injura pe Basescu, dar toti uita ca 5 miloane de romani au dat buluc sa-l voteze. Toti dau vina pe RESTUL. Toti sunt oameni seriosi, care muncesc si-si fac treaba, dar CEILALTI sunt neseriosi si hoti.

Hai sa fim realisti, cu o mana de oameni nu faci nimic. Va fi mai bine in viitor ? Nu cred. Cred ca va fi mai rau. MULT mai rau. Vechea generatie nu e deloc stralucita, dar are un pic de bun simt si-si vede cat de cat de treaba. Noua generatie ? Uitati-va cum vorbesc, cum scriu si cum gandesc tinerii de azi. Agramati si plini de tupeu. Viseaza doar bani facuti repede si n-au pic de respect - nu toti, e adevarat, dar o foarte mare parte.

Ma uit peste tot si sunt din ce in ce mai trist. Toti injura, se baga in seama, isi dau importanta. Nu mai e pic de decenta. Baietii sunt tunsi cu creasta topor, au aifon din care duduie manelele si sunt imbracati cu blugi cusuti cu modele, cu tricou roz si cu geaca lucioasa. Sau cu "trening de firma". Asta e viitorul tarii. Astia ne vor "plati" pensiile noastre...