Quote Originally Posted by RaverX View Post
Romania - tara in care toti urla ca e criza, dar azi deja au fost postate 4 bucati de Call Of Duty Black Ops Prestige Edition (600 lei) si inca nu-i gata ziua...

N-o luati in nume de rau, am vrut sa mai schimb subiectul de la politica si chiar imi place sa vad gameri pasionati care investesc sume asa mari in gaming, dar ma intreb cata ipocrizie e in tara asta in care niste "gameri" isi permit sa arunce dintr-un foc salariul minim pe luna pe un singur joc, dar totusi ne plangem ca "e criza".
E criza, si ne permitem sa ne plangem.

Exemplificare (ca tot studiezi fenomenul /irony):

Un magazin incasa inainte de criza 3000 RON/zi in medie. Luand 30% adaos asta inseamna 1000 RON/zi profit. In zilele noastre, acelasi magazin, cu acelasi profil, vinde in jur de 500 RON/zi, adica 170 RON/zi profit. Asta inseamna o scadere a profitului de 600% care are un impact incomparabil mai mare decat cu al unui salariat "minimalist".

Eu imi permit sa spun ca e criza desi am dat ~1200 RON pe 3 jocuri in ultimele 2 luni pentru ca desi i-am dat, asta nu inseamna ca nu a trebuit sa fac sacrificii pentru el, sacrificii pe care nu le-as fi facut daca NU ar fi fost criza.

Ai cam comparat merele cu perele. Ce treaba are faptul ca altcineva castiga cat dau eu pe un joc. Daca vrei sa fii atat de "politically correct" cu situatiile de criza, data viitoare cand te vei intalni cu subiectul foametei la nivel global, ar trebui sa te simti ipocrit pentru ca mananci mic dejun, pranz si cina desi nu ai cum sa nu vezi procentele care dovedesc existenta ei.