Single post: Clubul Apple Mac & macOS
-
Senior Member

Originally Posted by
mentorica
"still waiting for root device" primesti pentru ca nu ai hdd SATA

Cu about this mac se poate repara foarte usor
1)Dezarhivati fisierul AboutThisMac.strings.zip pe desktop.
2)Deschizi terminal
Sudo -s
cd /System/Library/CoreServices/loginwindow.app/Contents/Resources
cp ~/Desktop/AboutThisMac.strings .
3)Se da log out .Log in
Bafta
Am instalat macul pe hardul sata si primesc acelasi mesaj.Iar dupa ce introduc comanda Sudo -s in terminal,nu pot sa scriu parola