Quote Originally Posted by Xristina View Post
Dependenta e cand nu poti sa traiesti fara jocuri, nu poti sa respiri, sa mananci , nu ai chef de nimica (a heads up pentru cei care spun ca e dependenta).

Gaming-ul e o parte din mine. Nu cred ca as putea sa o elimin vreodata sau sa spun "de acum incolo nu mai vreau sa am nimic de-a face cu ea". Este o pasiune pe care o practic in fiecare zi, fie prin faptul ca ma informez cu ce mai trebuie sa apara, fie ca citesc review-uri, fie ca aduc comentarii pe site-urile dedicate, fie ca ma joc. Nu cred ca a trecut zi in care sa nu intru pe ceva si sa nu fie legat de acest domeniu.

Aceasta pasiune pe care o am de la 6 sau 7 ani a crescut atat de mult incat mi-a decis si cariera pe care o urmez.

As vrea sa subliniez ca pentru mine pasionat de jocuri inseamna sa fi interesat 100% de ele, nu pe ici pe colo sau ca e cool. Una e pasiunea si alta hobby-ul.


Xristina,crezi ca daca nu ti-ai fi descoperit aceasta pasiune de a juca ar fi luat o alta directie cariera ta in viata?Sau crezi ca ai fi optat pentru aceasi cariera dar care nu ar fi fost o cariera combinata cu pasiune ci ai face din aceasta o cariera obisnuita?

Quote Originally Posted by huber_93 View Post
Eu joc doar din placere ,pasiune dar mai este si putina dependeta cand ma prinde sfarsitul jocului si nu pot sa il termin si incerc de 20-30 de ori si tot il trec, asta ar insemna pentru mine dependenta dar pentru alti asa cum am vazut mai demult o stire cu un baiat care are 30 de conturi de WOW si joaca 20/24 asta chiar este dependenta pe care eu incerc sa o evit........................................

............. mai joc din placerea competitie sa ma antrenez singur si dupa aceea sa joc online sau cu inca un prieten sau chiar cu tata care inainte nici nu stia ce este aceea o consoala ai place la nebunie sa ne intrecem intr-un nfs pe canape la o pizza .

Incerc sa evit dependenta printr-un numar de ore limitat cu controllerul in mana , dar recunosc caci uneori uit cat este ceasul dar acest lucru se intampla foarte rar.
Huber,tu ai depasi aceasta pasiune si ai incerca sa ajungi un jucator profesionist si sa-ti castigi banii din competitie?Sau ai ramane la nivelul de pasiune si competite cu tine intr-un cadru privat?