de ilegalitate nu se pune problema...decat teoretic...cati dintre noi au doar software licentiat pe calculator ?sau altfel..cati dintre noi au filme care nu sunt luate de pe trackere sau odc ?
majoritatea ar muri de foame daca ar investi banii doar in software/filme/jocuri originale..
si pe langa asta...modarea PS3-ului mi se pare ca a fost facuta posibila si cu un mic "ajutor" din partea Sony(toata povestea e in levelu' de luna asta sau pe net bineinteles )..ceea ce e destul de credibil din moment ce vanzariile de PS3 in tarile sarace vor creste extrem de mult..
si acum sa fim seriosi...cati dintre noi ar mai fi cumparat jocuri originale daca modarea PS-ului ar fi fost posibila mai devreme ?multi cred eu ,au cumparat jocuri originale doar ptr ca erau obligati...

ca sa nu fiu ipocrit...si eu tot din acest motiv am cumparat jocurile originale ptr PS3...dar asta nu inseamna ca imi modez consola acum..mai bine joc 8 jocuri pe an cap-coada decat sa ma joc 30 de jocuri din care nu termin decat 2-3...plus ca este si timpul pierdut cu modarea ,cautarea jocurilor,copierea etc..lucruri care consuma mult timp..ca sa nu mai vorbesc de timpul pierdut cu un joc dus pana la 40% ptr ca apoi sa imi dau seama ca m-am plictisit si sa incep altul si tot asa.....