Quote Originally Posted by RaverX View Post
Asta crezi tu. Nu ca ar fi treaba ta, dar ma uit foarte rar la filme (nu prea suport sa stau sa ma uit fara sa interactionez - adica prefer jocuri). Si cand ma uit ma duc la cinema - de obicei miercuri ca sunt 2 bilete la pret de unul si cum sunt sarac lipit pamantului incerc sa ma distrez si eu la pret mai mic.



M-as lega mai degraba de gramatica ta, dar n-are rost. Si as incerca sa-ti explic ca Webpredator, Robert Dinue, etc intra in alta liga. Nu pentru ca-s smecheri si au topicuri sticky, cum poate crezi. Ci pentru ca ei specifica clar in anunt de unde cumpara jocurile si cat isi pun comision. Pe cand tu iei jocul si-ti pui un adaus frumusel fara sa specifici asta. Nu mai zic ca ei le vand sigilate, pe cand tu le si joci. Oricum consider "infractiunea" ta (mica bisnita) minora - fata de cei care vand warez : aia e GRAVA, o vad mai grava ca hotia. Si cand se intampla pe fata, pe site-uri publice, fara ca nimic sa miste un deget cred ca e normal sa-mi sara mustarul.

Tu daca ai vedea un anunt de genul : "vand radiocasetofon furat dintr-o masina" cum ai reactiona ?



De ce ? Inchiderea lui ar fi suficienta... Sau poate mutarea ultimelor posturi pe alt topic.
Doar Robert Dinu specifica comisionul...si pana la urma care e problema ?
Omul joaca jocurile dupa care le vinde...e bisnita daca le vinde la un pret mai mic decat pretul platit la cumparare ?
Nu stiu ce intelegi tu prin "bisnita" si "mica bisnita"...