Quote Originally Posted by Ovidiu View Post
Extragerile au avut loc cu ajutorul a 4 boluri multicolore de la IKEA , daca va indoiti vreun pic de corectitudinea acestora.
Tinand cont ce e un campionat just 4 fun fara premii puse in joc, trebuie sa fii chiar idiot sa crezi ca organizatorii au avut vreun interes sa faca manevre

Am si eu cateva nelamuriri:
1. "Echipele alese de jucatori vor avea Atacul, Mijlocul si Apararea mai mici sau egale cu 80." Aici s-ar putea sa fie o pb pe care am intalnit-o si la mine in campionat. La unii useri anumite echipe apar cu rating-uri diferite. Ce facem in situatia in care la mine apare echipa X 81 80 80 iar la adversar 80 80 80? Din cate am inteles asta se intampla de obicei dc adversarul are activat Live Season, dar nu e obligatoriu...

2."Jucatorii vor juca intr-un lobby (lounge), creat de catre jucatorul-gazda care ii va da invite adversarului. Numele lobby-ului va fi CGRO cu parola: FIFA." - are ceva dc ii dau invite adversarului direct din player hub? Ar fi mult mai simplu si nu ar afecta cu nimic organizarea...

3. Tragerea de timp este sau nu permisa in timpul jocului (pasarea mingii in mod repetat intre fundasi, sa tii mingea cu portarul cat mai mult posibil, etc)? Unii are putea zice ca tragerea de timp face parte din joc, dar in realitatea repriza are 45 de min nu 5 ca aici, iar o tragere de timp "bine executata" in fifa de 2-3 ori poate incheia fara pb o repriza. Eu propun sa fie permisa tinerea mingii in mana de catre portar, dar sa fie o regula gen "in max 10-15 pase sa treci din jumatatea ta in jumatatea adversa, iar in cazul in care un jucator nu respecta aceasta regula sa fie penalizat cu ...". Decizia va apartine, dar ar fi ok sa aveti un punct de vedere clar in aceasta privinta ca sa nu apara discutii inutile ulterior.