Quote Originally Posted by MonkY View Post
RaverX: si ce te faci cu cei care n-au nicio problema in a astepta 6 luni, 1 an (sau chiar mai mult)... ca sa vanda un produs ? Sau cu cei care ofera acelasi serviciu de ani de zile ? Sa li se inchida automat ?
Nu, deloc. Am si zis asta clar :


Quote Originally Posted by RaverX View Post
Sa nu fie inchis thread-ul, cel care l-a deschis sa poata posta, dar daca n-a mai postat nimeni un timp sa nu poata posta restul userilor.
Asa ar fi ideal (din punctul meu de vedere). Nu stiu daca e posibila chestia asta, ar trebui ceva de genul ca un buton "locked", deci nu "closed", ci "locked". Si sa poata posta doar cel care a inceput thread-ul, adminii si moderatorii.

Exemplu concret : eu deschid un thread de vanzare, dupa un timp nu mai postez nimic si nu mai posteaza nici alti useri. Dupa o luna se blocheaza automat thread-ul si nu mai poata posta nimeni (in afara de mine si admini/moderatori). Peste 3 luni postez din nou si thread-ul de deblocheaza instant.

Dar daca nu se poate...atunci si inchiderea automata poate fi o solutie. O luna e o perioada rezonabila chiar si in aceasta situatie, daca userul nu se "oboseste" sa dea up macar odata pe luna...e clar ce interes are in a vinde/cumpara/etc.