Eu personal cred ca inca n-a venit vremea 3D-ului "din sufragerie" (poate doar in cazul filmelor) asta pentru ca nu multi isi permit un TV 3D...mai trebuie sa asteptam cel putin 2-3 ani pentru ca tehnologia sa fie accesibila si omului de rand..la fel a fost si cu LCD-urile HD Ready prin 2005-2006
In schimb cred ca Nintendo 3DS ar putea da lovitura doarece nu ai nevoie de ochelari pentru a te juca...si cel mai important nu ai nevoie de un TV 3D ....si nu in ultimu' rand pretul..(care se pare ca va fi undeva pe la 300$ din ce se aude)

Poate ca veti spune "ok dar exista si TV 3D la 50 mil,nu doar la 150 mil" ,intr-adevar ,insa au o diagonala de cel mult 102cm ,insuficienta dupa parerea mea pentru un efect 3D de calitate..chiar si un user de pe forum care detine un astfel de TV 3D era destul de nemultumit de el..

In plus ramane de vazut "cat mai poate duce" hardware-ul PS3-ului (fiind totusi vorba de o consola aparuta in 2006) dar sunt sigur ca gaming-ul 3D va fi un standard la viitoarea generatie de console..
Quote Originally Posted by erik95 View Post
Incearca GT5, jocurile mentionate de tine sunt jocuri refacute (foarte probabil in graba) sau care au primit patch pentru a fi gata la lansarea 3Dului. Eventual asteapta lansarea unor titluri mai grele (unele gandite pentru 3D) cum ar fi Killzone 3, Motostorm Apocalypse sau Crysis 2.

GT 5 se poate juca intr-adevar in 3D dar are frame drop-uri frecvente daca este foarte solicitat hardware-ul...de ex intr-o cursa noaptea cu ploaie..sunt si video-uri pe youtube...

si ca un mic offtopic: http://hotbrands.ro/2010/12/29/lg-an...gia-cinema-3d/

Update: