Quote Originally Posted by Mozambic View Post
Oameni buni , eu nu prea inteleg rostul acestor tablete... iPad-ul este un iPhone mai mare, fara camera ,iar Galaxy Tab-ul este un Galaxy S mai mare , cu o camera de 2 bani si rezolutia asemanatoare... Totusi , dintre cele doua as alege Apple-ul ,pt. marimea si rezolutia ecranului. O alta varianta ar fi o tableta cu Windows 7 ,Msi , Gigabyte (care sta sa apara) sau Acer...
Isi au rostul si locul lor perfect. Sunt undeva intre un telefon si un laptop. Ecran mai mare decat un telefon dar si usurinta mai mare in folosire decat un laptop. Poti scrie/citi in orice pozitie doresti... Nu mai vorbim de gaming... si de aplicatiile dedicate, care pe un Windows 7 pt. tablet PC-uri sunt varza.
Quote Originally Posted by Trip View Post
Pai de ce sa mai dau bani pe ceva? ...
Intrebarea asta trebuia sa ti-o pui inainte sa dai 2700 RON pe alt-"ceva"...
Quote Originally Posted by Trip View Post
Si presupun ca tot trebuie sa trec prin programele recomandate de tine. Tot bataie de cap.

Dar tot nu merge cu copy/paste ? ... Trebuie sa trec prin programele recomandate de tine.
Imi pare rau ca-ti spun, dar faptul ca stai acum pe un PC si postezi... e intr-adevar o bataie de cap (drivere, browsere, antivirus, firewall). Daca iPad-ul e o bataie de cap... bine ca nu ti-ai luat asa ceva.

Quote Originally Posted by Trip View Post
Asta e foarte bine. Pacat ca formatul este 4:3 si nu 16:9 , sa dispara benzile alea negre enervante. Oricum e bine ca merge.
Vezi tu, daca era 16:9, ii injuram. Pentru ca eu nu imi cumpar un tablet doar ca sa ma uit la filme. Mai fac browsing, ma uit la poze, mai lucrez intr-un word, excel... 16:9 e un format bun pt. filme (si nici atat, anamorphic ar fi mult mai bun). Pt. orice altceva, tu pierzi din inaltime... eu prefer sa am benzi mai mari in filme, dar in rest sa fie totul ok.

Quote Originally Posted by Trip View Post
Dar tot nu as lua un iPad, din foarte multe motive, pe care nu mai are rost sa le enumar. Si nu cred ca thread-ul se cheama "iPad vs Tab" ... Ar trebui sa incercam sa nu le mai comparam atat.
Cred ca trebuia sa te gandesti la asta inainte sa spui "in nici un caz nu voi lua iPad... ii lipsesc mult prea multe lucruri sa-si merite banii".
Quote Originally Posted by Trip View Post
Am venit pe acest thread sa primesc "tips and tricks" nu sa mi se recomande iPad, so rude.
Ti-am dat un tip cu o rezolvare pe care daca o cauti pe net, o folosesc majoritatea posesorilor de Galaxy Tab. Dar care la tine nu merge. Asta este, incearca un copy/paste care se face cu usurinta atunci...

P.S. La ce-ti mai trebuie tips&tricks la un device care spui ca este atat de usor de folosit ?