Jocul arata cel mai bine pe PC, mai ales de la patch 1.1 care a adus DX10 support.
Cat despre veriunea de console, in ciuda majoritatii jocurilor multi-platform, varianta de PS3 arata cel mai bine (cu mult mai bine decat X360.

Eu am luat royal edition si m-am apucat de el pe PC... In multiplayer n-am intrat inca dar nu am gasit "faze ciudate" de gameplay.
Desi il am de anul trecut nu am jucat decat o saptamana, dar este un Action-RPG excelent.*

Mie mi-a placut sistemul de magie si de upgrade la arme si alchimia care te lasa sa faci cam ce vrei tu. Sunt o gramada de chestii ascunse care te incurajeaza sa explorezi si pe langa firul narativ principal.

De ex, vrei sa ajungi undeva sus. Poti sa-ti faci o potiune (daca ai ingredientele) si sa sari pana dai cu capul de cer sau te bazezi la magie si-ti faci o vraja care face acelasi lucru sau sa "conjuri" niste nicovale si te urci pe ele (lol). Asta am aflat intr-o pestera fara iesire, unde am sarit si nu era cale de intoarcere. Am dat load (ce sa fac) si mi-am facut vraja aia de jump ...

Desi prima data cand vezi harta si locul unde incepi pare ca este o lume imensa, cand ajungi in New Ashos esti de fapt la jumatatea jocului si marele continent din mijloc e pt misiunile din multiplayer... Pt multiplayer trebuie sa-ti faci caracter nou, si se transforma intr-un fel de MMO cu misiuni si o parte de city-buiding si pe mine inca nu m-a prins...

Imi place ca fiecare personaj vorbeste (si vocile nu sunt fortate, ba chiar sunt foarte profi, nu ca in primul) chiar si avatarul tau are propria voce cu care ma da cate o "vorba de duh" din cand in cand.