Dupa cum stiti - de vreo 10 saptamani incoace ziarul adevarul vine in editia lui din fiecare vineri ale lunii cu un film regizat de Sergiu Nicolaescu.

Pana in momentul actual avem 2 parti (Aventra si Istorice)

Colectia Aventura:

1. Nea Marin Miliardar
2. Cu Mainile Curate
3. Ultimul Cartus
4. Un Comisar Acuza
5. Revansa
6. Duelul

Colectia Istorice:

1. Dacii
2. Mircea
3. Mihai Viteazul
4. Nemuritorii
(nu au fost inca lansate)
5. Capcana Mercenarilor
6. Pentru Patrie

Pana aici toate bune si frumoase - filme bune, presentare EXCELENTA - fiecare prim numar vine insotit de o cutie speciala - in care poti tine DVD urile - copertile sunt superbe (hartie de calitate) - discurile de asemeni sunt foarte bune, filmele sunt protejate la copiere - deci baietii si-au facut lectiile.

Acum marea problema

- practic filmele se epuizeaza INSTANTANEU - eu am ratat numarul 1-2-3 (din colectia aventura) si cu greu am gasit numarul 1 (la o reeditare) si numarul 3 aruncat intr'un colt la un chiosc (vanzatorul nici nu stia ca-l mai are) - numarul 2 a fost imposibil de gasit, cu zeci de mailuri trimise la "Adevarul" - cu insistente, cu PILE - nimic, filmul practic nu se mai gaseste nicaieri, nici in depozite, nicaieri. Initial am zis ca e o problema cu mine si nu am fost destul de vigilent (si chiar nu fusesem) - insa am patit exact aceelasi lucru cu colectia Istorice - cu filmul Mihai Viteazul, pe care l-am cautat la 28 CHIOSCURI/TARABE de ziare in ziua in care a aparut, "aventura" a inceput la ora 9:45 dimineata si s-a terminat la ora 12:50 cand am considerat ca am pierdut destula vreme la ~ 3 KM de casa, mers pe jos din taraba -> chiosc -> taraba ... si tot asa, toti vanzatorii mi-au zis -> "domne am comandat 25 bucati si mi-au venit 2-3-5 sau nu mi-a venit nici unu" - probabil ca cei de la Adevarul a facut o chestie de marketing de genul - aia care nu s-au abonat si nu se scoala la ora 06:00 .. sa fie sanatosi. (deci daca gaseste cineva nr 2 colectia Aventura - Cu Mainile Curate sau nr 3 colectia Istorice - Mihai Viteazul - sa mi le ia si mie - platesc regulamentar )

Deci va astept cu pareri despre filme, care v-a placut, sau care serie v-a placut cel mai mult - se merita nu se merita.