Quote Originally Posted by Diesel View Post
Legat de faza cu Berserkerul din GoW1, din ce mai tin minte (au trecut multi ani de cand am jucat jocul respectiv), stiu ca tre sa tii Berserkerul dupa tine, daca fugi prea departe si te scapa din vizor, se ia dupa colegi si ai game over.
Mersi de hint. Deci e de toata jena si jocul asta la capitolu dificultate. Joc pe cel mai mic nivel de dificultate si trebuie sa am grija sa ma feresc, dar sa nu ma feresc PREA mult ? Hai ca e tare asta. Nu mai zic ca ala ti-a bagat o bucata si bye bye. Foarte USOR jocul, ce sa zic.

Quote Originally Posted by kobayashi View Post
Si eu am mai jucat unele jocuri pe easy asa cand aveam chef de relaxare dar faza era ca la un moment dat relaxarea devenea plictisealalol la cat de usoare erau unele jocuri.Cred ca la unii le trebuie totusi un alt mod in plus de easy si anume God Mode
Da, unele jocuri sunt usoare pe easy. Hell, unele-s usoare chiar si pe HARD. Eu vorbesc de anumite jocuri, care nu mi se pare deloc usoare pe easy. Iar cu plictiseala e simplu, ti se pare prea usor, bagi pe hard. Dar cand e greu si pe easy ce faci ?

Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
Parerea mea e ca atunci cand nu poti trece nici pe easy la mai multe jocuri, something's wrong with you, not the game.
Cu siguranta. Deci nu e deloc problema ca iti termin Quake pe nightmare cap coada fara sa mor odata. Sau ca spulber doua calculatoare aliate pe insane la Warcraft 3. Dar cu toatea astea e problema mea ca mor inainte de sfarsitul jocului Killzone2 pe easy de nspe mii de ori. Ai o logica impecabila, ma inchin in fata ta.