pfff am si eu o problema destul de aiurea Am Killzone 3 si mi s-a ***** PS3-ul
Ce se intampla exact nu stiu . Problemele sunt in anumite jocuri , si avea simptomele astea de multa vreme . Ori da freez cum patesc in KIllzone 3 sau daca nu , patesc ca la Black Ops unde imi da aproape mereu o eroare si nu-mi intra in joc (error 80010514 ) ..pur si simplu nu mai rula jocurile de pe BLURAY
Chiar daca nu-mi place mie ideea si ma tot amagesc , cred in proportie de 90% ca problema este de la blocul optic . Eroarea de mai sus este asociata ori cu o problema la blocul optic ori daca nu cu bad sectors pe HDD .
Este vorba de un PS3 Slim luat fix la lansarea lui SLIM de la webpredator deci nu am garantie .
Nu a fost curatat niciodata ...sa fie asta problema ?
Speram sa ma pot duce eu cu el la donely intr-un weekend sau ceva de genul , ca nu mai stau in Bucuresti si sa scap in aceeasi zi , dar cica sa-l trimit cu fan curierul .
A mai patit cineva asa ? ceva sugestii ? altcineva la care sa ma duc cu el ....la " revizie " sa zic asa ...sa-l curete prin interior ,etc etc si sa-i puna un diagnostic ? Sau exista vreo metoda prin care sa-mi dau seama daca e de la blocul optic ?

Mooooaaamaaa cat de ofticat sunt ca nu ma pot juca KIILZONE 3 weekendul asta ( imi da freez dupa ce se schimba harta ) .
Alta idee sa rezolv in weekendul asta ?...cred doar sa ma duc sa cumpar alt ps3 si sa-l vand p'asta p'orma

Multumesc anticipat . Bafta