Se intampla peste tot, in unele locuri mai des, in altele mai rar. Eu patesc cel mai des asta in 3g (e un mini-market, dar e foarte aproape de mine). Nu-s diferente mari, dar problema e ca sunt aproape diferente la foarte multe produse. Eu nu ma agit pt asta, dar poate ar merita o mica sesizare, mai ales ca sunt cam necioplite casierele cand le zici.

Era o tanti in fata mea si i-a atras atentia ca produsul are alt pret la raft, iar raspunsul casierei a fost sec : va fac stornare ? Nu scuze, nu "multumim, o sa verificam", nimic. Tipic romanesc.

CrysMM, Real evit si eu, e plin de tarani pe acolo, in Carrefour clientii sunt mult mai civilizati si casierele sunt mai dragute (si fizic si ca si comportament).

In Real am patit o faza nasola recent, e foarte aproape de locul meu de munca si mai merg in pauza sa-mi iau mancare la pachet de acolo (au mancare gatita destul de ok, dar foarte scumpa). Si acum chiar am prins liber (inexplicabil, de obieci e plin de tarani si tigani burtosi care stau la coada si se aseaza si mananca direct acolo - scarbos). M-am pus in fata raftului cu mancare si am asteptat sa mi se ia comanda. Normal ca imediat a fost invadat standul, a venit o gramada de lume (dupa ce eu eram acolo deja) si doamnele de acolo au inceput sa-i serveasca pe ei. Am ramas un pic nedumerit, dar n-am zis nimic, m-am uitat la una care servea si am facut-o sa inteleaga ca ar trebui sa se ocupe de mine. Intre timp a mai venit un domn FOARTE tupeist, s-a bagat in fata mea, s-a uitat foarte insistent si de aproape la mancare si... supriza - a venit cineva si i-a luat LUI comanda, nu mie.

Normal ca am bagat niste injuraturi sa auda clar tot magazinul si am iesit nervos. Am fost la un pas sa sparg tot raftul si sa iau la bataie angajatii. Pun pariu ca eu am fost privit ca un nebun, normal ca eu eram de vina, nu tarancile alea incompentente care serveau si nici domnul tupeist care s-a bagat in fata mea.