tranzactia s-a realizat pe forum-ul cg ( sa se editeze postul daca este considerata reclama).
Re-postez ce am spus acolo( sunt user vechi pe acel forum, 2 ani si ceva, si trade rating impecabil):

Am trimis userului etranger un hdd 250 gb, perfect functional, testat cu o zi inainte sa-l trimit.
Etranger, m-a intrebat daca hdd-ul este original, i-am spus ca nu, ca este o copia cumparata chiar de pe forumul cg, dupa m-a intrebat daca este vreo diferenta din puncte de vedere a aspectului,( vreo eticheta cu made in china, ceva sa-si dea cineva seama ca nu e original) - am pus poze cu respectivul hdd pe thread, nu a fost vandut pe nevazute, mi s-a parut ciudat sa ma intrebe " daca se vede ca e copie", dar n-am bagat de seama, i-am raspuns ca nu stiu prea bine dar ca nu sunt atat de evidente
Dupa cum am spus hdd-ul a fost testat cu 1 zi inainte sa plece, l-am ambalat bine ( pus in 2 pungi, una cu bule de aer, una antistatica, pus in 2 cutii, plus hartii mototolite, deci presupun ca nu a fost vreo prob in timpul tranzitului.

De cand am trimis coletul ( luni, pana astazi) l-am sunat pe etranger in fiecare zi asteptand vesti.Un vanzator stiind ca nu are un produs functional nu cred ca ar face asa ceva,ar fi trimis si gata.. niciun semn..Astazi etranger imi spune ca consola nu 'vede' hdd-ul. M-a
socat! - incep prin a-l sfatui sa impinga putin mai bine sa faca contactul cum trebuie si revin cu un telefon in 10 min. - dupa 10 minute imi spune ca de fapt de la bun inceput nu-l lasa consola sa formateze hdd-ul ( prima data mi-a spus ca nu-l vede consola, a 2-a ca de fapt de la bun inceput nu-l lasa sa-l formateze) iarasi putin ciudat.
L-am sfatuit sa nu mai umble la hdd in timp consola ruleaza ca nu o sa mearga asa,si sa ma sune mai tarziu.
Sunt de mai mult de 2 ani pe acest forum,am un TR impecabil, iar la asa ceva nu m-as fi pretat, mai ales aici. Etranger m-a contactat si pe alt forum unde am anuntul, acolo nu am tr absolut deloc, si nu cred ca era greu sa finalizam comanda acolo, pe un cont fara tranzactii.

Da, este legion. Avea acel username pe celalalt forum, unde am incheiat tranzactia.
ti-am dat eu linkul MonKy.