Quote Originally Posted by cryyo View Post
Exact, mai intai te ia cu wow si dupa iti trece.
Am experimentat la cineva si momentan am zis pas la 3D.
Texturile, culorile, detaliile se duc pe p... in 3D. PS3 gafaie din greu sa ofere 3D. Oricum mie nu mi-a placut rabatul la calitatea imaginii care trebuie sa-l faca PS3-iul ca sa ofere 3D.
Filmele in 3D am inteles ca sunt foarte scumpe, iar pt. jocuri nu se merita, cred eu. Momentan, maine nu se stie.
Si da, asa cum a amintit si MonkY, ATENTIE la efectele secundare !!!
Orice se interpune intre o imagine naturala si ochi eu zic ca nu-i de bine.

Dar ca intotdeuna e o chestie de bani. Daca ai deoparte ceva pus...de ce nu.
Am un proverb care se aplica de minune in acest context:
"Cine are sa-i traiasca, cina nu sa nu-si doreasca".

PS. Cand o aparea PS4 o sa stam altfel de vorba in materie de 3D.

Adica la mine a testat, hai tinere fi sincer si marturiseste ca-s acrii strugurii pana iti renovezi camera [cryo si eu suntem prieteni deci asta de mai sus e o gluma stie el la ce ma refer ) ]

Acum fara legatura cu ce a zis Cristi. Merita 3D-ul pentru ca ofera o altfel de experienta. Toti cei care il au vor spune ca daca bugetul permite se merita, toti cei care nu il au si vor sa isi gaseasca o justificare in a investii bani in plus pentru 3D vor spune ca nu merita. As vrea sa vina cineva care are HDTV 3D si sa spuna ca nu merita, eu zic cei care vreti sa va luati, nu luati in seama pe cei care nu au si vorbesc din povesti, intrebati oamenii care le au si mai ales, cei care le au de o vreme La modul general, cum poti sa sfatuiesti pe cineva, de ceva, atata timp cat tu nu detii acel lucru?

La fel faceau si pe computergames, se contrau cu mine la sfaturi privind placile grafice in conditiile in care ei aveau broance de 3-4 ani low end-uri si eu aveam pe mana cam toate high end-urile momentului. Concluzia? Bineinteles ca din punctul lor de vedere "NU se merita" iar din al meu, daca bugetul permitea, GO FOR IT pentru ca daca iti permiti, se merita orice iti aduce un plus de satisfactie indiferent in ce domeniu. Se merita si a 3-a placa video ptr 3 way SLI daca ai bani, se merita si o diagonala mai mare, se merita si alte jenti la masina etc etc etc, totul se rezuma la bani. Iar cand bugetul e limitat intrebarea nu e se merita sau nu, ci ce iau in acea suma de bani. Nu se merita e ceva de genul sunt acrii.