Quote Originally Posted by andreicristian9 View Post
Unde ai gasit comics?Poti sa postezi linkul?Sau daca nu, pe PM?

P.S : +1 la ce a spus RonanN1.
aia spuneam ca nu prea am gasit comic books da am citit pe wikipedia sau m-am uitat pe youtube. Da uite ceva interesant ce am gasit azi pe net si am inceput sa citesc: Galactus vs Darkseid: The hunger (link: Darkseid vs Galactus (1995).pdf ). E un crossover facut de Marvel&DC Comics. Mai sunt cateva care as vrea sa le gasesc: Batman vs Captain America, Hulk vs Superman, Hulk vs Batman(asta chiar nu o inteleg ) si Superman vs Spiderman (nici asta...). Is chiar tari ideile astea cu crossover-uri intre "rivali".

Vad ca aproape toti au votat Both da eu sincer eram curios care va place mai mult . Nu neaparat iti place DC da urasti Marvel sau viceversa. Mie de ex imi place mai mult DC din cauza personajelor mult mai interesante si cu mai multe Super puteri (Green Lantern cred ca e super erou meu preferat... chiar din cauza originalitatii sale).

Benzile desenate Marvel mi se par mult mai "vesele" de parca o sa stii din primele minute ca totul se va termina cu bine si ca X o sa castige. Cateva benzi DC nu is deloc asa, pot sa is spun ca is de-a dreptul dark (Batman, Watchmen etc). Oricum personajele mele preferate Marvel ar fi: Captain America, Ghost Rider si Dare Devil... restul nu m-au impresionat asa de tare cum a facut de ex Flash, Green Lantern, Martian Man Hunter sau chiar Captain Marvel (care btw e personaj DC...ironic ).

Am intrat azi pe nu stiu ce site la care era tema: Marvel vs DC da aia erau prea mari geeks si pt mine . O inceput cu dinalea ca Superman e erou Tier 2 care nu ii cine stie ce, in timp ce Galactus ii Tier nu stiu cat, Imperiax (care credeam ca e cel mai puternic personaj DC) e Tier 9 si mai sunt ceva personaje MARVEL si DC care sunt Tier 14 sau mai sus... chestiile astea deja m-au depasit. In primul rand nici nu am avut de unde sa cumpar acele benzi desenate ca sa stiu cine ii tipu ala si cat ii de tare.

Tot incerc sa cat undeva in format PDF The death and return o superman da nu prea am noroc. Filmu mi-a placut destul de mult, da dincate zice Irate Gamer, filmul e foarte foarte slab in comparatie cu benzile desenate. Si povestea pe benzi desenate e mult mai complexa decat in film.

Deci care sunt personajele voastre preferate? Eroi sau villains nu prea conteaza. Si de ce? Let the geek talk commence . Sau cum ziceau cei de la Blizzard: Embrace your inner geek