Frate, vorba e vorba, fapta-i fapta. Nu fac pe inteleptul acum, dar asa este. Daca as avea posibilitatea sa schimb providerul nici nu m-as uita la pret. Dar nu vezi ca eu nici nu pot avea internet prin fir ftp sau fibra optica in zona in care stau ? .. E greu rau de tot. Lumea zice ca aici stau la periferie , cica dar am conditii destule in casa si in curte, nu ma intereseaza pe mine de moldoveanul emancipat de peste drum care se da mare cu un logan (nu am nimic cu moldovenii-chiar si bunicul meu este din Bacau asa ca nu am nimic cu ei, ma enerveaza anumite persoane in special pe mine). Si cu internetul nu pot face nimic, deoarece nu cred si sunt sigur cred ca nu ai auzit de Triaj - Bucuresti Triaj, eu stau intre sine de cai ferate... la sute de metrii de casa mea sunt liniile de CFR Calatori iar in spate CFR Marfa sau cum se mai numeste acum , dar oricum sunt plasate paralel.. si imi trebuie fel si fel de autorizatii ca sa pot trece cu cablu pe sub sinele de cai ferate, ca pe deasupra nici nu se pune problema deoarece sunt fire ce alimenteaza locomotivele electrice. Chiar nu stiu ce sa mai fac, dar exista o sansa cu Clicknet care si ala e vai mama lui la categoria viteza si scump pe deasupra. Poate acum anul asta ca na am tot intrat in UE de atat timp ar trebui sa fac primarii cateceva prin Bucuresti nu ?, mai ales ca se spune ca se va extinde Bucurestiul cu 60 km patrati si va deveni metropola.