Gata.. tocmai ce am terminat 'Gods of the Arena' Foarte bun. Il recomand fara ezitare tuturor celor care au apreciat 'Blood and Sand'. Pe langa faptul ca ii ofera mai multa consistenta acestuia din urma, e mai violent, mai sexos si as zice chiar si mai bine scris.. iar Gannicus e un antierou mult mai enjoyable decat putin prea melodramaticul Spartacus. Finalul lasa, fara doar si poate, loc pentru un sezon 2.