marea firma de mobile EuroGSM

Si ma trezesc eu intr-o zi ca imi apar dungi negre pe ecran (pixeli morti zic eu) si ma duc cu el la service. Backup la agenda n-am putut sa fac pentru ca mi se restarta telefonul aiurea.
Buun, si ajun la ei si surpriza. Au sediul social si service-ul la Cluj deci astept 10 zile sa mi-l aduca. Imprumuta telefon de la prieteni, astea.. ne descurcam.
Dupa cele 10 zile.. vine telefonul si stupoare. Au spus ca s-a stricat din cauza mea si ca pentru reparatie trebuie sa platesc 1050 RON. Telefonul costa 1300 RON cand l-am luat dar dupa un an era 650 RON in magazin. Deci eu trebuia sa platesc aproape dublu ca sa mi-l repare pe ala al meu.
Si de parca n-ar fi fost suficient... mi l-au dat si cu mai multe dungi negre pe ecran deci mai stricat decat atunci cand l-am dus eu la ei. De voie de nevoie am zis ca lasa.. il folosesc asa.. ca n-am bani de alt telefon acum. Si bag cartela in el.. dau sa deschid agenda si vad ca nu imi apar numerele din telefon. Zic sa-i dau un restart poate nu s-a prins si de atunci s-a restartat in continuu. Telefon stricat for ever.

Facut reclamatie la OPC.. asteptat 1 luna pentru deznodamant (remember.. trebuia sa trimit totul la Cluj) pentru ca cei de acolo sa-mi spuna: "Noi nu avem ce face dar stim ca aveti dreptate. Va sfatuim sa-i dati in judecata."
End of story. Acum am un telefon din ala de 1 RON la abonament si sa nu mai aud niciodata de telefoane.