Quote Originally Posted by okayo View Post
Ce faci cu surplusul de plante caci si mie mi s-a aglomerat acvariul? Ca sa nu mai zic de melci...
Cand se face "defrisare" eu le arunc... Oricum, de cand am o alga nenorocita de care nu cred ca mai scap fara reset la tot acvariul, nu mai ma risc sa dau nimanui plante... Ca sa-ti faci o idee, la mine la o defrisare ies 2 saci menajeri de bucatarie cu plante... Tot zic ca ar trebui sa mai reduc din fertilizare... dar imi place sa le vad "explodand"

Cat despre melci, thx God for Botia Kubotai! Deci daca nu-i aveam pe micuti, probabil as fi avut peste 1 milion de melci in cel mare... Partea negativa e ca raman tone de cochilii goale... si astea influenteaza un pic si chimia apei... si nici nu sunt usor de scos. Dar, asta este... am vrut substrat "afanat" de melci...

Apropos, revin cu nano-ul acela, de care TREBUIE sa scap, ca nu mai pot sa am grija de 3 acvarii...
"Daca vrea cineva un Nano Dennerle de 30L (cu toate cele incluse) la jumatate de pret... let me know. De preferat din Bucuresti, ca sa vi-l dau ciclat, cu apa, substrat si toate cele... Plus ceva plantute, si melci de substrat. Tot la el mai e si un filtru Hang-On (modificat), termometru nano, incalzitor, etc..."