Quote Originally Posted by Merdiso View Post
Era inevitabil !

Pare user serios dar totusi, Uncharted / inFamous - Platinum 50 lei bucata ... is it just me ?

Bine, poate nu le-a luat din Carrefour ci le are demult, dar tot mai scump ca-n magazin se cheama ca e. Dar am vazut pe forumul vecin pe unul cu adevarat nesimtit : avea vreo 10 jocuri sigilate la vanzare (cate 2-3 bucati pentru fiecare joc) la 50 lei. Am dat report pt bisnita si am primit PM de la moderator ca n-are ce sa-i faca, doar sa-i atraga atentia ca nu e frumos ce face.

Cel mai bine cred ca ar fi cum a zis rodarkone : sa se scoata regula cu bisnita, dar sa ai voie sa scrii in thread-ul oricui daca ai vazut jocul mai ieftin undeva (indiferent ca in Romania sau in afara). Asa mi s-ar parea corect, ca de aia e FORUM : sa se poata discuta inclusiv pe thread-urile de vanzare.

La urma urmei asta fac bisnitarii : iau jocurile la promotii si le vand apoi la pret mai mare celor care nu au prins respectiva promotie sau nu au aflat de anumite magazine de afara. Si asta mi s-ar parea cea mai corecta "pedeapsa" pt un bisnitar : sa-i divulgi sursa achizitiei si sa stie cumparatorii de unde pot lua jocul mai ieftin. Iar daca prefera sa ia de la bisnitar la pret mai mare e treaba lor.