In urma cu vreun an si jumatate, am avut o discutie interesanta cu cei de la CZone. Baiatul care avea firma de cartier a decis sa renunte la afacere si atunci am purces la cautarea de noi IP. La mine in zona (Rahova) activau UPC, ProNet si CZone. Mi s-a parut mie ca cei de la CZone aveau o oferta mai buna. Zis si facut, chemat acasa (norocul meu ca am zis ca nu semnez contractul pana nu vad instalatia facuta si functionala), instalat, configurat pe PC, viteza buna, baiatu' multumit. Ce-mi vine mie, si ii pun sa-mi bage NET pe PS3. Au zis ca nu se poate deoarece trebuie sa instalez un program de-al lor ca sa mearga NETul, iar pe PS3 nu este posibil. Cu ocazia aia am aflat ca nu se poate baga nici router, deci ca sa am al doilea PC pe internet trebuia sa mai platesc un abonament. Asa ca i-am rugat sa-si stranga sculele si sa ne luam larevedere.
A doua zi, vine un cetatean de la CZone la mine la usa si-mi zice ca-mi da o a doua conexiune gratis, abonament la telefon, numai sa ma abonez. L-am intrebat simplu: POT SA AM NET PE PS3? A zis ca nu. Si mi-am mai luat larevedere inca odata de la ei si m-am bagat la ProNet. Viteza cu relatia London o vedeti in semnatura mea.
La discutia cu individul care a venit a doua oara l-am poftit in casa, i-am aratat PS3ul, se uita la mine ca la un copil infantil (mi-a zis ca nu poate sa-mi bage net, i-am explicat ce inseamna o consola, i-am aratat cum functioneaza, baiatul nu a inteles. Mi-a zis ca asta e politica firmei si eu i-am zis sa ramana cu politica deoarece banii mei se duc la altii.
Credeam ca dupa un an jumate s-au schimbat. Vad ca nu.
Totusi, la mine in zona au mai pacalit pe cativa sa-si bage NETul de la ei, care au renuntat ulterior deoarece nu puteau sa-si conecteze al doilea computer la internet.
Deh! Eu consider CZone o firma "spalatorie" care apartine pana la urma marelui grup "Intact" care rezista stiti voi de ce, TVA recuperat, Cheltuieli, bani spalati, etc...! Acum ca nu mai sunt la putere o sa le cam cada nasul. Asta e!

eu spun sa incetezi cu misto-urile gratuite