Mult prea tare! Am vazut azi dimineata trailer-ul si nu-mi venea sa cred. Prima oara credeam ca a mai aparut unul la TTT2 neanuntat, but holy f*ckballs, a new CG3D Tekken Movie? Booyah!

Live-action-ul Tekken a fost o mizerie impachetata intr-o poveste proasta, efecte de *****, actori de doi bani si scene de lupta mediocre in cel mai bun caz; era unul din filmele ce pareau un total fail inca din trailer si asa a si fost. In schimb, trailer-ul la Blood Vengence e mult prea hype and arata facut din 5 feluri diferite de awesome. Ajuta si faptul ca CG-ul este Youichi Mori, care a lucrat la opening-urile din Tekken 5 si 6, mai ales 5-ul care a fost o opera de arta, si sunt incantat sa vad ca noul film seamana mai mult cu acela decat cu 6-ele. Personajele arata genial, iar scenele de lupta la fel, par sa capteze perfect ridicolul intentionat specific seriei Tekken si totusi sa fie epice... Kazuya facandu-i un giant swing de un picior lui Jin a fost prea badasz (cine a jucat T5 stie); povestea se anunta si ea una buna, am incredere in Dai Sato dupa GITS:SAC si Cowboy Bebop.

Oricum, vara lui 2011 nu e departe (cel putin calendaristic nu este, vremea de afara tells a diferent story), om traii si om vedea. I for one expect greatness!